fbpx
a
66 / 100

Jóga uvolnění

Pozice mrtvola

 

Mám za sebou nejednu magickou lekci jógy. Někdy se dějí opravdové zázraky a převážně v okamžicích, kdy to nečekám. Nemyslím nic zbytečného jako chůze po vodě. Znáš opravdové zázraky, které jóga přináší?

 

Na konci té lekce plné úsměvů a překvapení se Drahuš začala bezdůvodně smát a nemohla přestat. Chtěla smích dusit, ale místo toho ode mě dostala zelenou a spustila tím neskutečnou vlnu smíchu a štěstí, na které se nesli všichni zúčastnění i přihlížející. Celý svět se smál s námi. Byl to o dost intenzivnější než to, jak obvykle naše lekce probíhají a jednou za čas končí. Byla to perfektní lekce. Po něčem takovém už mrtvola (hluboká relaxace) není třeba.

 

Jenže ty možná hledáš jógovou sestavu, která tě s velkou mírou disciplíny a sebekontroly dovede k cíli. Hledáš někoho, kdo ti ukáže poslední autentickou Indickou jógu v nejlepším světle. Hledáš učitele, který je pokračováním několik set let staré tradice a jehož slova a filozofie budou lahodit tvému uchu. Doufáš, že najdeš jogína, který ti dá návod, jak se dostat do místa B, které sis ve své hlavě vytyčila a označila ho za místo, kdy budeš štastná. 

 

Jestli to tak máš a nejsi připravená svůj plán změnit, neztrácej čas s tím, co pro tebe mám. Ušetříš si zklamání, protože já už mám tuhle fázi za sebou a učím to, co právě prožívám. Maximálně ode mě uslyšíš, že blbneš a jednu z nejhlubších pravd současnosti, novodobou mantru: ‚Vždyť jde o hovno!“. Možná by ses divila, jak se tvůj život změní i bez všech rádoby duchovních cest, cílů a představ, když začneš tuhle mantru používat v běžném životě. 

V našich lekcích se často nalezneš na hraně svých sil, hodím tě přes tu hranu a ty se budeš smát, jak budeš padat. Někdy budeš dělat pozici tak divnou a až ti s ní pomůžu, bude ještě divnější a pak po pár lekcích pochopíš, jak by sis mohla zjednodušit život. Naše lekce ti možná pomůžou na chvíli objevit, co stojí mezi tebou a současným okamžikem plným spokojenosti a pochopení. Nic víc opravdového v tom nehledej. Všechno ostatní je jen žert, který potřebuješ, aby ses nebrala tak seriózně.

 
 

Jóga je uvolnění! Jóga není nic seriózního!

Jóga, kterou s námi můžeš zažít je show, která tě má uvolnit a rozesmát. Jóga tady už dávno není, aby tě někam tlačila a nakonec z tebe udělala nadčlověka. Jóga je pro lidi, kteří od ní nic nečekají. Opravdová změna je pro ty, kteří netouží něco měnit. Jóga nastane až budeš připravená pochopit a prožít. Zatím je fajn, že jsi se začala hýbat a cítit své tělo. Užívej si to!!

 
 
 

logo soham1

Naše aktivity do tvého e-mailu