individualni lekce jogy
d

Kurz vaření indické kuchyně (online)

Jedinečný kurz vaření indické kuchyně nově v online podobě
RezervaceOstatní aktivity

V tomto online kurzu vaření, plném vůní a úsměvů, máš jedinečnou možnost se naučit tři Indické recepty, plno triků, tipů a zajímavostí přímo od Indky, která každý z prezentovaných pokrmů vařila velkou část svého života.

Shephali se naučila vařit od své babičky, která stejně jako Shephali, strávila většinu svého života vařením pro svou rodinu. Tři ženy vařily třikrát denně  pro 15 členů rozvětvené rodiny, která v Indii tradičně bydlí pohromadě. Vyjímkou nebyly časté návštěvy širšího okruhu rodiny, z kterých se často stala perfekcionalistická přehlídka indických delikates. Zatímco u nás nahrazují setkání rodin a pohoštění v domácím prostředí rezervované stoly v restauracích, Indové trvají na domácí stravě a zvát hosty do restaurace je víceméně výrazem toho, že ti na nich moc nezáleží.

V tradiční Indii se každá žena od dětství primárně připravuje na to, že bude jednou paní domácnosti, která je schopna hostit jakékoliv množství příbuzných a hostů všeho druhu s úsměvem na tváři.

V poslední době je vzhledem k stále většímu se přiklánění k západnímu životnímu stylu stále víc jasné, že je generace v které Shephali vyrůstala poslední generací, která si váží tradic, respektuje (nebo je často přímo i nepřímo nucena respektovat) po staletí dané zákony a zvyklosti indické společnosti.

V tomto kurzu získáš možnost se naučit pár základních receptů Indické kuchyně, tak jak jsou tradičně připravovány na středozápadě Indie, ve státě Maharashtra.

 

ONLINE ZÁŽITEK Z POHODLÍ VLASTNÍHO DOMU

 

 

SOUČÁSTÍ KAŽDÉHO KURZU JE/JSOU:

  • nákupní list na Indické suroviny pro zachování typické chutě a vůně
  • poradíme ti, kde si suroviny můžeš zakoupit, nebo si za příplatek můžeš vše nechat doručit až do své kuchyně
  • vyprávění o leckdy zajímavých surovinách
  • video tahák a text, pomocí kterého si vzpomeneš, jak můžeš zazářit jako Indický šéf
  • triky a tipy jak pokrmy uchovat, aby chutnaly jako čerstvě uvařené
  • dostatek času na pochopení technicky náročných částí
  • možnost se ptát a nechat si vše dovysvětlovat

  • plno úsměvů a pohody

Kurz bude probíhat na aplikaci ZOOM. Pro spuštění kurzu lze jednoduše kliknout na tento odkaz:  https://us02web.zoom.us/j/9711859559.

Navíc vám samozřejmě nabízíme asistenci s instalací a zprovozněním aplikace.

online kurz vaření indické kuchyně

Základní cena

650 Kč  

Termín

11.4.2021           (13:00 – 17:00)

Platební a storno podmínky

Akci si rezervuj vyplněním krátkého formuláře na této stránce a zaplacením zálohy 300 Kč na účet 2100315447/2010. Rezervaci můžeš zdarma stornovat 7 dní před plánovaným začátkem akce v opačném případě záloha propadá. Doplatek pošli nejpozději 7 dní před začátkem akce. Akci můžeš samozřejmě též zaplatit rovnou v plné výši. 

Rychlá Rezervace

FAQ

Nejčastější dotazy.

Zvládnu technickou část jak se připojit do kurzu?

Stačí vlastnit chytrý telefon, počítač, nebo notebook na který můžeš snadno nainstalovat aplikaci ZOOM. Se zbytkem ti rádi pomůžeme.

 

Budu potřebovat nějakou speciální pánvičku, kuchyňské náčiní, nebo kuchyňský spotřebič?

Je pravdou, že nejlepší by bylo vlastnit plynový sporák a litinovou pánev, ale z vlastní zkušenosti víme, že to co je nejlepší, není vždy nezbytně nutné. V kurzu si vystačíš s běžně vybavenou kuchyní.

 

 

 

Ráda bych se kurzu zúčastnila, ale to, že je kurz online mě odrazuje. 

Místo vzpomínání na časy, jsme se rozhodli soustředit na možnosti, které nám přináší současný okamžik. Situace v době chřipkové pandemie je sice obtížná, přesto doporučujeme nečekat až se něco změní, ale žít a užívat si tak, aby se z každého okamžiku stal dokonalý zážitek, který žádnou změnu  nevyžaduje.

Kde nakoupím suroviny?

Tím, že si dojdeš nakoupit suroviny sama, zjistíš kde a jak nakoupit indické potraviny na své příští indické vaření. V obchodě často najdeš pár produktů, které si oblíbíš a tak si počkej na informační email, v kterém ti zašleme nákupní seznam surovin a pár možností, kde můžeš vše nakoupit.

 

nadcházející akce

Soham Yoga

Yoga víkend Malá Úpa

22-24.ŘÍJNA 2021

Tradičně báječná akce, plná odpočinku, ticha a úsměvů.

V Malé Úpě, dál od hlavní silnice a daleko od shonu všedních dní se bude konat  víkend plný jógy a smíchu. Omezený počet účastníků vytvoří komorní atmosféru, v  které se budeš cítit „jako doma“. Víkend bude tvořit 7 lekcí  ve kterých se protáhneš a uvolníš dle svých možností.  Proběhnou večerní meditace s otevřeným koncem  doprovázené slovem, bubnem a tibetskými mísami.

Chata nabízí vlastní saunu, kterou si můžeš užívat dle libosti. Celý víkend nás bude doprovázet výhled na Sněžku, domácí kuchyně, nekonečno pohody a smích.

víc informací zde...

jógový seminář

Světlo v nás - Seminář Všetaty

NEDĚLE 7.11.2021

Přijďte se ponořit do sebe a prožít současný okamžik.

Seminář, kterým tě provedu, se bude odehrávat ve tmě a relativní samotě vlastního bytí. Většina semináře bude vyplněna jógovými aktivitami, které tě budou nenásilně směřovat skrze tmu každodenního nevědomí do světla, které nabízí prožitek plného vědomí. Celým seminářem tě bude provázet zvuková kulisa, která bude dávat prostor okamžikům hlubokého ticha. Konec oslavíme lehkým indickým občerstvením.

víc informací zde...

Yoga víkend na Sklenářce

19-21.LISTOPAD 2021

Uvolnění a souznění. Absolutní relax a hluboké meditace. Sklenářka!

Stav meditace, neboli vědomé bytí, je hlavní stavební kámen jógy.  Víkendová akce na Sklenářce pro tebe bude balzám na duši, jestli hledáš sebe sama, klid a spokojenost. Všemi aktivitami, které nás na tomto víkendu čekají, se  budeme přibližovat  do krásy bytí. Tato akce je načasovaná a situována tak, abychom dokázali zahlédnout malé zázraky, které se dějí, když se dokážeš opravdu hluboce uvolnit.

víc informací zde...

individualni lekce jogy

Naše nejen jógové aktivity do tvého mailu