fbpx
a

 

 

 

CHLEBOVE PLACKY

O akci

V tomto odpoledním kurzu indické kuchyně se naučíš připravovat několik druhů indických chlebových placek.

Began ka bharta je zeleninové curry z lilku a Gatte ki Sabji je omačka s „knedlíčky“ z cizrnové mouky. K těmto dvěma indickým specialitám, které pro tebe předpřipravíme si spolu upečeme 4 druhy chlebových placek. Naučíš se nejlahodnější a tedy nejznámější indické placky. Dozvíš se postup, získáš komentáře k tomu, čemu se říká grif a tajemství toho, proč každá placka z ruky indické ženy vypadá a chutná stejně. Sama si vyzkoušíš každou placku rozválet, naplnit, osmažit, opéct, otáčet a samozřejmě sníst.

Nenech si ujít pokračování úspěšného kurzu plného úsměvů a informací z Indie. 

Shephali pochází ze západní Indie. Od svého útého dětství se pod vedením své babičky naučila plno báječných receptů,  které s vámi bude ve svých kurzech sdílet.

AKCE JE KONCIPOVÁNA PRO MAXIMÁLNÍ POČET 8 ÚČASTNÍKŮ !

 

download 1

Den konání:

3.10.2021       

(13:00-17:00)

Cena:

650 Kč

Místo konání:

Kurz proběhne v domácím prostředí našeho domu v Praze 8. Parkování je zajištěné na místě

eggplant curry

Program

  • Popíjení indického čaje a příprava čtyř druhů indických chlebových placek.

  • Krátký popis přípravy hlavních zeleninových pokrmů.

  • Degustace a klábosení o všem co tě bude zajímat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02

Připravovaný koncert a živý doprovod k lekci jógy

Sebastian Dryer

16. prosince 2022

Máme tu čest přivítat velectěného hosta Sebastiana. Je to náš německý přítel, který hraje téměř dvě dekády na sitaru a jí podobný tradiční nástroj Surbahar. Svou klasickou indickou meditativní hudbou nás přijede potěšit a naší lekci klidné večerní jógy bude doprovázet do hloubek dříve neslyšených.

01

Jógový seminář

Tone & Sculpt

DSC 0944 02

27. Listopadu 2022 od 16.30

Seminář, který ti ukáže způsob, kterým jóga doslova vytesá tvoje tělo do tvaru, který ti je souzen. Stojí to trochu potu a disciplíny. Nakonec tě čeká sladká odměna a to nejen ve formě indického občerstvení.

 Rychlá Rezervace

Platební a storno podmínky

Akci si rezervuj vyplněním krátkého formuláře na této stránce a zaplacením zálohy 300 Kč na účet 2100315447/2010. Rezervaci můžeš zdarma stornovat 14 dní před plánovaným začátkem akce. Jinak záloha propadá. Doplatek pošli nejpozději 10 dní před začátkem akce. Akci můžeš samozřejmě též zaplatit rovnou v plné výši. 

kurz vaření indické kuchyně
indicka kuchyne

Sehephali pro tebe připravila

Degustační kurz indické kuchyně

 

 

 

ZNÁŠ ROZDÍL MEZI UČENÍM SE VAŘIT PŘES YOUTUBE A ABSOLVOVÁNÍM NAŠEHO KURZU VAŘENÍ? HLAVNÍ ROZDÍL JE V TOM, ŽE NÁŠ KURZ VAŘENÍ MÁ ENERII, JE PLNÝ CHUTÍ, VŮNÍ A ÚSMĚVŮ.

Video na Youtube, je pouhou informací, která proletí hlavou a může dopadnou všelijak. V našich kurzech máš jedinečnou možnost se naučit Indické recepty přímo od Indky, která každý z prezentovaných pokrmů vařila velkou část svého života.

Shephali se naučila vařit od své babičky, která stejně jako Shephali, strávila většinu svého života vařením pro velkou rodinu. Od útlého dětství obě vařili pro 15 členů rodiny, která podle tradice bydlí v Indi v jednom domě. Vyjímkou nebyly časté návštěvy širšího okruhu rodiny, z kterých se často stala perfekcionalistická přehlídka indických delikates. Zatímco u nás nahrazují setkání rodin a pohoštění v domácím prostředí rezervované stoly v restauracích, Indové trvají na domácí stravě a zvát hosty do restaurace je víceméně výrazem toho, že ti na nich moc nezáleží.

V tradiční Indii se každá žena od dětství primárně připravuje na to, že bude jednou paní domácnosti, která je schopna hostit jakékoliv množství příbuzných a hostů všeho druhu s úsměvem na tváři.

V poslední době je vzhledem k stále většímu se přiklánění k západnímu životnímu stylu stále víc jasné, že je generace v které Shephali vyrůstala, poslední generací, která si váží tradic, respektuje (nebo je často přímo i nepřímo nucena respektovat) po staletí dané zákony a zvyklosti indické společnosti.

V serii našich kurzů vaření získáš možnost se naučit pár základních receptů Indické kuchyně, tak jak jsou tradičně připravovány na středozápadě Indie, ve státě Maharashtra.

Technicky náročnou část každého kurzu si vyzkoušíš a pod vedením Shephali snadno pochopíš techniku přípravy. Každý jednotlivý kurz se skládá z jednoduchého menu, které zvládneš snadno uvařit na vlastní pěst.

 

 

Součástí kurzu je/jsou: 

  • možnost vyzkoušet si technicky náročné části receptů
  • indické suroviny pro zachování typické chutě a vůně
  • vyprávění o leckdy zajímavých surovinách
  • tahák pomocí kterého si vzpomeneš, jak můžeš zazářit jako Indický šéf
  • triky a tipy jak pokrmy uchovat, aby chutnaly jako čerstvě uvařené
  • degustace právě připraveného pokrmu 

Nadcházející akce

Soham Yoga

mala upa joga

Yoga víkend Malá Úpa

21-23.Říjen 2022

Tradičně báječná akce, plná odpočinku, ticha a úsměvů.

V Malé Úpě, dál od hlavní silnice a daleko od shonu všedních dní se bude konat  víkend plný jógy a smíchu. Omezený počet účastníků vytvoří komorní atmosféru, v  které se budeš cítit „jako doma“. Víkend bude tvořit 7 lekcí  ve kterých se protáhneš a uvolníš dle svých možností.  Proběhnou večerní meditace s otevřeným koncem  doprovázené slovem, bubnem a tibetskými mísami.

Chata nabízí vlastní saunu, kterou si můžeš užívat dle libosti. Celý víkend nás bude doprovázet výhled na Sněžku, domácí kuchyně, nekonečno pohody a smích.

víc informací zde...

jogovy seminar

Seminář Světlo v nás

13. Listopad 2022

Léčivý seminář, plný vnitřího ticha a vhledů za okraj běžného vnímání.

Zveme tě na intuitivně vedený seminář plný jógových aktivit, které tě budou nenásilně směřovat skrze tmu každodenního nevědomí do světla, které nabízí prožitek plného vědomí.

víc informací zde...