fbpx

O nás

Neváhej nás kontaktovat, rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.
Napiš recenzi a získej lekci zdarmarychlý dotaz

Narodil jsem se 11. července roku 1979 v Praze. V roce 2007 jsem okusil Meditaci a tato událost mi změnila život. Záhy jsem se usadil v Indii a několik let jsem se věnoval pouze jógové a meditační praxi pod vedením několika Indických učitelů. V roce 2013 jsem začal svoje zkušenosti a postřehy vyučovat.

Každý den vyjíždím na několik soukromých lekcí, které jsou časem odpočinku s lidmi, kteří si zamilovali jógu. Večer vedu veřejné lekce a jednou za čas pořádám víkendový pobyt.

Cvičím s lidmi, kteří trpí snad všemi možnými i nemožnými neduhy. Většina mých přátel (lidí s kterými cvičím) často trápí bolesti zad, poruchy spánku, deprese a neschopnost „vypnout“. Jóga vyžaduje hodně trpělivosti, zvídavosti, citlivosti a pokory. Jóga je neskutečná disciplína a tak ti, kteří se mnou cvičí, meditují, jezdí na víkendy a cvičí ve svých domovech, na jógu nedají dopustit a „bojí“ se pouze toho, že už nebudou moci nikdy přestat cvičit ;-).

Veřejné lekce jsou přizpůsobené tomu, aby se jich mohlo zúčastnit širokému spektrum zájemců, a z lekce odcházeli s úsměvem a uvolněni. Žádná z mých lekcí není jako ta předešlá. Při krátké meditaci na začátku lekce se naciťuji na energii v místnosti a podle toho lekci nechávám plynout. Učím od srdce a na mých lekcích to je často znát. Proto se většina zúčastněných na konci lekce schodne na tom, že to bylo přesně to, co potřebovali.

Chceš začít cvičit, meditovat, nebo tě zajímá indická filozofie? Vedu veřejné lekce v Praze a okolí, ale můžeme se také domluvit na soukromé lekci, nebo lekci pro tvou firmu.

Ať už máš zájem o lekci individální, nebo soukromou stačí si si svou lekci zarezervovat a uvidíme se na podložce,

 

Ladislav Nulíček

 

Narodila jsem se 17.1.1982 v městě Amravati, které se nachází v srdci Indie. Moje láska k józe a meditaci začala od ranného dětství. Jsem ze země, kde se jóga a meditace cvičí téměř v každé rodině. Od ranného dětství mě lákalo zkoušet různé duchovní směry a meditovat po boku mých strýců, kteří praktikovali Oshovy meditace. Tenkrát mě na józe fascinovalo, jak spojuje lidi různého přesvědčení a jak meditace mění energii v kempech, které organizovali moji učitelé. Následovala jsem mnoho Guruů a jejich techniky, abych nakonec našla svou vlastní cestu. Z mých experimentů se po získání bakalářského titulu (anglická literatura) stal životní styl.

Od roku 2000 jsem se začala věnovat výhradně meditacím a józe. Záhy jsem absolvovala 200 hodinový výcvik Hatha Yoga a Naturopatie, který mi pomohl si ujednotit svůj přístup k józe a způsob, jakým chci jógu vyučovat. 

Ráda cvičím Vinyasa flow, Hatha jógu a v těhotenství jsem si také oblíbila,  jak se jóga zjemní a zacílí v Pre/Post – Natal józe. Moje lekce začínají mantrou a dechovým cvičením, potom se zaměřuji na propojení dechu a správné provedení pozic. Ve svých lekcích ráda vidím lidi, kteří nic neočekávají a na konci lekce zjistí, že získali přesně to, co potřebovali.

Mimo lekcí jógy také nabízím lekce Hindi a kurzy Indické kuchyně. Jak už to v Indii bývá, vařit jsem se naučila v útlém dětsví od žen v mé rodině. Když mi bylo deset let, musela jsem být schopná připravovat jídlo pro celou, pohromadě žijící, rodinu. Pamatuju si, jak se mi líbilo, když jsme s babičkou vařily na ohni a ona vyprávěla vtipné historky z jejího dětství .. ach!! Stále cítím vůni toho kouře, když používám triky, které mě učila. Ráda si občas při vaření vzpomenu na svou maminku, babičku a lásku, s kterou mi pomáhaly se začlenit do, ne vždy snadného, Indického způsobu života. Pokrmy které na svých kurzech vyučuji jsou plné koření a chutí, stejně jako strava, kterou jsem od mládí byla zvyklá připravovat.

Součástí kurzu je také základní znalost bylinek, koření a jejich tradiční způsob použití z pohledu Ajurvédy.

Jsem ráda, že jsem se naučila poměrně obstojně česky a mohu v Praze nabídnout ucelenou nabídku Indického životního stylu. Myslím, že jóga, Hindi a Indická kuchyně jsou pro mnoho z vás tou správnou kombinací k poznání a ochutnání Indie takové, jakou opravdu je.             

 

Shephali Nulíček

RYCHLÝ DOTAZ

Chceš li se zjistit, kde probíhají veřejné lekce.

 

Naše aktivity do tvého e-mailu

error: